Перейти к содержимому
[N]aruto

complain admin low skill ##

Рекомендованные Публикации

[N]aruto    84

I'm sending the message on behalf of my brother. I think he is n1ke. You don't have to get such bad admins just because they give money.

I made 4 separate videos
1- reconnect

2- mir + take your friend's gun

3- (2 video. me and him ) Block   ( if he n1ke. he's doing his own ban )

4- I was banned for saying it was wrong ( i said '' if admin dead all zombie slay. If admin live no slay. New bad admin '' thats all )

1--- 

 

2-----

 

3 (2 video)-----

 

4--

 

 

  • Одобрение 6
  • Неодобрение 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
skif    712

1.На первом видео он явно завис и просто перезашел в игру.

2.в Правилах запрещен двойной закуп,а дроп( droped) оружие не запрещено 

3.на обоих видео понятно что вип+ игрок угрожает зря,там не было блока умышленного(ты же пройти можешь дальше)

4.самая спорная ситуация,(но при этом я оправдываю админа потому что сам админю давно)скажем так искать игрока для наказания(слай,кик,бан)не всегда удобно когда ты в режиме онлайн,живой стоишь(если заразят то напарники могут тут жалобу за бездействие написать) как бы палка о двух концах,легче тогда уже выйти на охоту.

P.s У меня много раз было что пока найдешь игрока в списке то заражают,вроде объяснял это игрокам и они как то понимали всю ситуацию и жалоб не писали.

  • Благодарность 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Шешељ    16

Naruto, I fully support you in this! Some admins think that they can do whatever they want.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Stormjke    186

Бред какойто... не увидел ни чего преступного на видео. Единственное, когда он успел "дропнуть" себе оружие? Это надо самому демку смотреть. Пожалуй единственный спорный момент и все.

И на что только не идут игроки чтобы выдавить весь свой скилл по максимуму... Даже если это и простой дроп оружия, это все равно уже какойто бред получается... Я ничего против этого не имею но просто удивительно. Я вот к примеру люблю немножко останавливаться при перепрыгивании на следующую ступеньку чтобы игроки сзади меня стукались об меня и падали, а я прыгаю дальше и опять приостанавливаюсь немножко)) (P. S. я уже себя забанил на месяц за это) 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
[N]aruto    84

skif

1- False. This is '' retry ''. 

retry.jpg.d1eb327ed01cf1f58cc70b5e637d0572.jpg

2- False. He puts his gun to his name and blocks other people. Admin goes safely and has two guns.

then all clans will be free to not make each other zombies

 

3- False. Watch the videos carefully.

Video 1. He's (Low skill) using the shift key. Sasuke said '' stop block ''

Video 2. Shift key is not used, but he banned me.

 

4- False. Because this person does this not only in this game, but in every game. It kills all the zombies, especially when trying to play passively and stay to the end. 

  • Одобрение 2

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
skif    712
1 час назад, [B!O]`hazardous | Stormjke сказал:

Бред какойто... не увидел ни чего преступного на видео. Единственное, когда он успел "дропнуть" себе оружие? Это надо самому демку смотреть. Пожалуй единственный спорный момент и все.

И на что только не идут игроки чтобы выдавить весь свой скилл по максимуму... Даже если это и простой дроп оружия, это все равно уже какойто бред получается... Я ничего против этого не имею но просто удивительно. Я вот к примеру люблю немножко останавливаться при перепрыгивании на следующую ступеньку чтобы игроки сзади меня стукались об меня и падали, а я прыгаю дальше и опять приостанавливаюсь немножко)) (P. S. я уже себя забанил на месяц за это) 

ля ты крыса

Наруто

1.Но он же завис и у него было два варианта 1.перезайти 2.так и стоять пока отвиснет

2.Тогда надо демо смотреть от его лица но все же думаю это дроп.

3.Это не правильный бан,ибо там есть пространство обойти игрока,я не знаю кто такой вип игрок PP.

4.я уже расписал,что админ когда играет ему сложно кикнуть/убить через меню а если он смотрит через спектры то он видет кто играет а кто пинает писю.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
2 часа назад, skif сказал:

ля ты крыса

Наруто

1.Но он же завис и у него было два варианта 1.перезайти 2.так и стоять пока отвиснет

2.Тогда надо демо смотреть от его лица но все же думаю это дроп.

3.Это не правильный бан,ибо там есть пространство обойти игрока,я не знаю кто такой вип игрок PP.

4.я уже расписал,что админ когда играет ему сложно кикнуть/убить через меню а если он смотрит через спектры то он видет кто играет а кто пинает писю.

ребятам в вотсе уже расписал. оружие мне скинул Вася (sidiron) 

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Just want to say one thing before i leave my opinion: Dont get mad at me, this is just my opinion and a debate. Dont wish any punishment for anyone. I also have Questions and i would like to have some clarifications

1- Reconnect- For me this is debatable. Yes he could have got internet problems but he still managed to reconnect and start playing as a human. He was going to be infected before leaving. If this was a player then most definitely would get banned. You could at least wait a little longer when you exit the game and not enter imediatly, it will avoid people getting upset about the situation even if you trully had internet problems.

2-Double weapon- I actualy have a problem with this one. Yes its not in the rules that someone cant drop you a weapon but at the same time i would like to know the diference between droping a weapon and double purchase. Feels the same to me. I would like to know for what purpose this rule was created if people can still drop weapons. Sidiron was the first zombie so he drops G3 to Nike and then proceeds to block everyone in the tunnel and doesnt even infect Nike. For me this doesnt seem fair and actually it would piss me off aswell. I mean you already have armor and a flasbang. What more do you need? a Granade launcher aswell with double damage? 

I actually give credit to Naruto for pushing in to NIke while he had double weapon. If this was me i would get out of there.

3- Block- Both videos dont seem like a block IN MY OPINION

4- Slay zombies- I agree with naruto but its not only Nike who does this. Nike usually stays until he is the last zombie so he can bhop but that is my personal view. 

 I leave below a good meme to get some laughts :D

This is me when my grandmother says im the most handsome man she knows:123.jpg.cd259861c7266772bed7e5832ce39264.jpg

  • Благодарность 1
  • Одобрение 3
  • Задрот 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
[N]aruto    84

1- someone who knows the details of the game very well
Because it was stuck on both sides, it was reconnected before the infection started.this is exactly that way. But if you want to ignore it, it's the window you want to look at. But it shows wrong :)

2- Both are criminals, for Sidiron blocking the ones in front and throwing his gun. Nike, on the other hand, because it could not ban the person who made "mir" as you call it.
Consider the simplest Zomboy map. In the narrow place, someone lets his friend pass behind him, hands him his gun on top of him, and infects those in front of him and walks away without infecting him.
Do you think this is normal?

3- Low skill = pp = nike  3 players are the same person (for those who don't know). 

I said there was nothing intentional here anyway. However, I was banned saying that this is a block. And the person who banned me did the same. It shouldn't be hard to understand

  • Одобрение 3

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

:DThat means it's normal for them, do it dd if they ban you, you show them it. You do that too,  it's not forbidden forthem ;)))

:D??

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

во прикол, одни иностранцы в топике взъелись:drezhnik:

  • Смех 2
  • Одобрение 1

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Гость
Эта тема закрыта для публикации сообщений.

  • Сейчас на странице   0 пользователей

    Нет пользователей, просматривающих эту страницу

×